Franczyza sklepu z ubraniami – wady i zalety

Prowadzenie sklepu z ciekawymi ubraniami może być bardzo oryginalnym pomysłem na życie oraz najlepszym sposobem na zamienienie pracy na etacie na coś bardziej ciekawego. Dodatkowo, franczyza sklepu z ubraniami to idealna opcja na własny biznes dla kogoś, kto do tej pory nie miał z nim do czynienia. Zastanawiasz się jakie są wady i zalety prowadzenia sklepu franczyzowego z ubraniami. Zastanawiasz się, czy warto jest wchodzić na rynek? Jeśli tak, jesteś we właściwym miejscu. Sprawdź, co należy wiedzieć na ten temat.

Czy wiesz, że franczyza ubrania i światowej sławy marki to miks, który cieszy się całkiem dużą popularnością nie tylko w Polsce? Kiedyś franczyza kojarzona była głównie z dużymi restauracjami oferującymi fast foody. Dziś to możliwość sprzedawania wszystkiego, na co tylko mamy ochotę – w tym markowych ubrań, które pochodzą od znanych oraz lubianych producentów. Rozważ wszelkie za i przeciw i dowiedz się czy warto zakładać taki biznes.

Zalety sprzedawania ubrań w modelu franczyzowym

  1. Wsparcie franczyzodawcy. Jeśli nie znasz się na prowadzeniu biznesu i dopiero raczkujesz w tej materii, know-how znanej firmy może ci bardzo wiele ułatwić oraz pozwoli ci bardzo dużo dowiedzieć i nauczyć.

  2. Nie trzeba mieć oryginalnego pomysłu na biznes. Korzystając z szyldu znanej marki masz wiele inspiracji z innych sklepów i nie musisz wymyślać koła na nowo. To bardzo ważne jeśli chce się coś w swoim życiu zmienić, ale do końca nie wiadomo co.

  3. Mniejsze ryzyko niepowodzenia. Biznesy franczyzowe są obarczone niższym ryzykiem niepowodzenia. To bardzo ważna zaleta, jeśli na przykład startujemy z kredytem, który trzeba spłacić.

Wady sprzedawania ubrań w modelu franczyzowym

  1. Ograniczony asortyment w sklepie. Sprzedajesz tylko to co akurat dana marka ma w swojej ofercie. Nie możesz sobie pozwolić na kreatywne dopasowanie asortymentu.

  2. Mniejsza elastyczność sprzedającego. Obowiązuje cię umowa franczyzowa, której musisz przestrzegać.

  3. Zobowiązania wobec franczyzodawcy. Przede wszystkim finansowe, które mogą być obciążające.

Możesz również polubić…