Jak wybrać najlepszą lampę do salonu?

Oświetlenie w domu to ważny element funkcjonalności, jak i aranżacji wnętrza. Jak wybrać takie, które jednocześnie spełni oba te zadania?

1. Lampa do salonu – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

2. Lampy wiszące, lampy ścienne i lampy stołowe – najpopularniejsze rodzaje

3. Kiedy najlepiej sprawdzi się lampa podłogowa?

Lampa do salonu – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Wybierając oświetlenie do domu powinniśmy pamiętać nie tylko o tym, aby lampy, żyrandole czy kinkiety pasowały do aranżacji naszych wnętrz, ale również o tym, aby były one dla nas funkcjonalne. Co do zasady warto zadbać o trzy różne źródła światła w domu: ogólne, które posłuży nam po zmroku, precyzyjne, przy którym będziemy w stanie wykonać wymagające dobrych warunków zadania oraz nastrojowe, dzięki któremu będziemy mogli się zrelaksować. W przypadku lamp mogą one posłużyć do każdego z wyżej wymienionych celów, w zależności od wielkości i umiejscowienia. Wybierając konkretny model, jak Ramko Echo czy Azzardo Bross, zastanówmy się więc nad tym, w jaki sposób chcemy go wykorzystywać na co dzień.

Lampy wiszące, lampy ścienne i lampy stołowe – najpopularniejsze rodzaje

Istnieje wiele różnych typów lamp, które możemy zakupić do swojego domu. Do najczęściej wykorzystywanych zaliczają się między innymi:

  • lampy ścienne: popularna opcja jako dodatkowa forma oświetlenia. W tej kategorii znajdziemy przede wszystkim wszelkiego rodzaju kinkiety;
  • lampy podłogowe: wyposażone w żarówki LED sprawdzą się jako oświetlenie nastrojowe, a także funkcjonalne, jeżeli umieścimy je w korytarzu czy na schodach;
  • lampy wiszące: lampa wisząca powinna być podstawowym źródłem światła w salonie czy sypialni. Ciekawym pomysłem są również lampy LED wpuszczane w sufit;
  • lampy stołowe: idealne dla wykonywania zadań wymagających jasnego, ostrego światła.

Ponadto możemy wyróżnić również dodatkowe dwie kategorie: lampy dekoracyjne oraz lampy designerskie, których istotnym aspektem jest wygląd – mają one za zadanie nie tylko oświetlić nasze mieszkanie czy dom, ale także nadać im unikalnego stylu.

Kiedy najlepiej sprawdzi się lampa podłogowa?

Podłogowe lampy LED to bardzo dobry pomysł, jeżeli szukamy sposobu na doświetlenie konkretnego miejsca w pokoju, jak na przykład biurko, stolik kawowy czy też fotel do czytania. Idealnie sprawdzą się zarówno niewielkie, jak i postawne modele. Wybierając lampę podłogową warto zwrócić uwagę, aby jej wysokość odpowiadała przestrzeni i celowi, z jakim ją kupujemy – dzięki temu będzie służyć nam idealnie.

Możesz również polubić…